Συμπλήρωση υπεύθυνης δήλωσης εκπαιδευτή για την ανάθεση μαθημάτων σε Σ.Α.Ε.Κ.

Α. ΑΤΟΜΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ
Α.Φ.Μ.
Δ.Ο.Υ.
Α.Μ.Κ.Α.
Α.Μ.Α. - Αριθ. Μητρώου Ασφαλισμένου Ι.Κ.Α.
Συμπληρώνεται υποχρεωτικά από όλους τους εκπαιδευτές, στους οποίους θα γίνει κράτηση για τον ΕΦΚΑ. Εξαίρεση αποτελούν όσοι θα πληρωθούν με έκδοση Τ.Π.Υ. αλλά δεν εμπίπτουν στις διατάξεις της παρ. 9 άρθρο 39 του νόμου 4387/2016.
ΑΡ. ΜΗΤΡΩΟΥ ΤΣΑΥ (Μόνο Ιατροί)
ΑΡ. ΜΗΤΡΩΟΥ ΤΣΜΕΔΕ (Μόνο Μηχανικοί)
Ημερομηνία γέννησης
Ασφάλιση Ταμείου Επικουρικής Κεφαλαιοποιητικής Ασφάλισης (Τ.Ε.Κ.Α.)
Γεννηθέντες από 01.01.2004 ή πρόσωπα που αναλαμβάνουν για πρώτη φορά ασφαλιστέα εργασία-απασχόληση (πρώτη εργασία), σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 6 παρ.1 του Ν.4826/2021 (Δείτε περισσότερα)
ΠΑΛΑΙΟΣ / ΝΕΟΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ
ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
(1=Άγαμος, 2=Έγγαμος, 3=Διαζευγμένος, 4=Χήρος/α)
ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΕΚΝΩΝ
ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ Ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ (IBAN) ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΕΙ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΘΟΣ
(Σε περίπτωση αλλαγής θα πρέπει να αναγραφεί ο νέος IBAN και να επισυναφθεί το σχετικό δικαιολογητικό)
Β. ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣΣυμπληρώνεται από ΟΛΟΥΣ τους εκπαιδευτές.
Επιλέξτε το αντίστοιχo πεδίο
ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣΑΝΩΤΑΤΟ ΟΡΙΟ ΩΡΩΝ
ΑΝΕΡΓΟΣ16
ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΕΡΙΚΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ16
ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΠΛΗΡΟΥΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ8
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ10
ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΕΚΠ/ΚΟΣ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ16
ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΕΚΠ/ΚΟΣ ΠΛΗΡΟΥΣ ΩΡΑΡΙΟΥ8
ΜΟΝΙΜΟΣ ΕΚΠ/ΚΟΣ - ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ8
ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (πλήρης απασχ.)8
ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ8
ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ8
Γ. ΤΡΟΠΟΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣΣυμπληρώνεται από ΟΛΟΥΣ τους εκπαιδευτές. ΠΡΟΣΟΧΗ: Η επιλογή αφορά όλο το εξάμηνο και δε μπορεί να αλλαχθεί κατά τη διάρκεια του εξαμήνου.
Επιλέξτε το αντίστοιχo πεδίο
ΠΛΗΡΩΜΗ ΜΕ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΙΚΑ-ΕΦΚΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ
(Άνεργοι-Συνταξιούχοι-Μισθωτοί-Δημόσιοι υπάλληλοι με πλήρη ή μερική ασφάλιση)
ΠΛΗΡΩΜΗ ΜΕ ΕΚΔΟΣΗ Τ.Π.Υ. ΔΕΝ ΕΜΠΙΠΤΩ στις διατάξεις της παραγ. 9 του άρθρου 39 του Ν.4387/2016. Αν κατά τη διάρκεια της σύμβασης εμπίπτω στις ανωτέρω διατάξεις οφείλω να ενημερώσω το Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ με υπεύθυνη δήλωση επικυρωμένη από Δημόσια αρχή προκειμένου να υπαχθώ στις διατάξεις το άρθρου 38 του συγκεκριμένου νόμου, εφόσον το εισόδημά μου προέρχεται από την απασχόλησή μου σε ένα ή και δύο πρόσωπα (φυσικά και νομικά).
ΕΜΠΙΠΤΩ στις διατάξεις της παραγ. 9 του άρθρου 39 του Ν4387/2016 και γνωρίζω ότι οι εισφορές μου προσδιορίζονται από τις διατάξεις του άρθρου 38 του συγκεκριμένου νόμου, εφόσον το εισόδημά μου προέρχεται από την απασχόλησή μου σε ένα ή και δύο φυσικά πρόσωπα (φυσικά και νομικά).
Αν κατά τη διάρκεια της σύμβασης παρασχεθεί υπηρεσία και σε τρίτο αντισυμβαλλόμενο, οφείλω να το γνωστοποιήσω στον ΕΦΚΑ, με σχετική αίτηση-δήλωση, ώστε να επέλθει η σχετική μεταβολή στο μητρώο μου και να ενημερώσω το Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ. με υπεύθυνη δήλωση επικυρωμένη από Δημόσια αρχή προκειμένου να απαλλαγεί από την ανωτέρω υποχρέωση ασφάλισης.